Rooney siguron mbijetesën me skuadrën e tij

Wayne Rooney ka arritur sukses të madh si trajner futbolli.

Derby County, nën urdhërat e ish sulmuesit të Man.United, siguroi këtë të shtunë qëndrimin në Championship, duke shënuar tre gola ndaj Sheffield Wednesday, në ndeshjen e raundit të fundit të garës.

Derby siguroi pikët që ishin të mjaftueshme për të garantuar mbijetesën në ligë, ndërsa u në kategori më poshtë ranë rivalët e tyre, si dhe Rotherham dhe Wycombe.

/Gazeta Olle/