Rooney gjen motivin për ndeshjen me Tottenhamin

Ndeshja kryesor e kësaj jave në Premierligë, do të jetë ajo ndërmjet Manchester United dhe Tottenham Hotspur, e cila zhvillohet në ‘Old Trafford’.

Sulmuesi anglez, i Manchester United, Wayne Rooney, do të ketë një motivim shtesë për këtë ndeshje.

Djali i tij Rinj Kai, do të dal së bashku me babin e tij në tapetin e gjelbër para fillimit të ndeshjes. Këtë e ka bërë të ditur vet futbollisti përmes faqës së tij zyrtare në rrjetin social ‘Facebook’.

“Ndeshje e madhe sot ndaj Tottenhamit në ‘Old Trafford’. Kam kënaqësinë të ju njoftoj që unë së bashku me djalin tim Kai, do të dal nga tuneli”, shkroi Rooney.