Ronaldo te psikologu

Më i miri i botës, Cristiano Ronaldo po vuan nga zhgënjimi, stresi, tensioni i tepruar dhe nervozizmi. Këto janë përfundimet që nxorën disa psikologë të cilët u kontaktuan nga El Mundo Deportivo.

Ronaldo ka një rënie të formës në vitin 2015, dhe reagimet e tij në fushën e lojës, nuk janë për t’u dëshiruar.

Këta psikolog të kontaktuar nga MundoDeportivo, kanë kërkuar se portugezi duhet të kalojë nëpër disa këshilla psikologjike, në qoftë se dëshiron të jetë në formën më të mirë për ‘El Clasico’. /Indeksonline/