Ronaldo shënon dhe thyen rekordin, tani ai është numri një

Cristiano Ronaldo realizoi kundër Napolit.

Ndeshja finale e Superkupës së Italisë ka ndryshuar rezultat, tashmë Juventus po avanson falë golit të yllit të saj, raporton Gazeta Olle.

Ronaldo realizoi në minutën e 64-të pas një tollovie në zonë.

Ky ishte goli i 760-të i tij në një ndeshje zyrtare.

Tashmë ai është golashënuesi më i mirë në histori të futbollit, pa llogaritur ndeshjet miqësore dhe ato që nuk janë zyrtare./GazetaOlle/