Ronaldo me dy asistime të bukura i dhuron fitoren Al-Nassr (Video)

Cristiano Ronaldo ka gjetur asistimet e para në Arabinë Saudite, prej se legjenda portugeze u transferua tek Al Nassr.

Sulmuesi portugez ishte protagonist në zhbllokimin e ndeshjes Al Nassr-Al Tawoon.

Vendasit e kanë mbyllur pjesën e parë në avantazh falë golit të Abdulrahman Ghareeb në minutën e 17’.

Ronaldo e futi në rast bukur 25-vjeçarin me një top nga gjysmëfusha e Al Nassr, ku Ghareeb dribloi një mbrojtës dhe dërgoi topin në rrjetë.

Pasi barazuan mysafirët, CR7 u përkujdes me një tjetër asistim në minutën e 78-të për Madu i cili realizoi golin e fitores 2-1.

Al Nassr po garon për titullin kampion me Al Ittihad dhe Al Shabab, derisa skuadra e portugezit tani ndodhet në vendin e parë në tabelë me 40 pikë. /Gazeta Olle/

 

 

Kosovare Asllani para futbollisteve të reja kosovare: Futbolli s’ka gjini, është sport për të gjithë

E anuloi biletën për tu larguar nga Turqia pesë orë para tërmetit, dalin fakte të reja për Christian Atsu