Ronaldo ia kalon edhe Shakirës (FOTO)

Ylli i Real Madridit, Cristinao Ronaldo është personi me më së shumti fansa në rrjetin social Facebook në botë.

Portugezi ka tejkaluar këngëtaren dhe bashkëshorten e Piques, Shakira, e cila kishte diçka më shumë se 107 milionë fansa, ndërsa Ronaldo ka disa mijëra më shumë.

Në mesin e sportistëve Ronaldo është i pa konkurrencë, pasi ndjekësi më i afërt i tij është Leo Messi me 29 milionë më pak.

RON