Ronaldo i jashtëzakonshëm, realizon katër gola dhe i jep tre pikët Al Nassr (Video)

Cristiano Ronaldo pasi shënoi dy herë ne pjesën e parë, arriti edhe dy herë të shënojë në pjesën e dytë, në ndeshjen që Al Nassr e fitoi me rezultat 0-4 në udhëtim te Al Wehda.

Al Nassr mori tre pikë ndaj Al Wehda dhe mori tre pikët falë re golave nga CR7.

Portugezi shënoi fillimisht në minutën e 21-të, ku mori një pasim në zonë dhe me një gjuajtje për tokë shënoi për 1-0.

Nuk vonoi shumë dhe portugezi shënoi edhe në minutën e 40-të për 2-0.

Edhe pjesa e dytë nisi shumë mirë për CR7 që kompletoi het-trikun me një penallti në minutën e 51-të.

Pas dhjetë minutash ylli i madh i futbollit shënoi për 4-0, duke konfirmuar se forma e tij po shkon në rritje.

Me këtë fitore Al Nassr rikthehet në vendin e parë të Superligës së Arabisë me 37 pikë.

Sa i përket CR7, me këta katër gola shkon në kuotën e pesë golave në kampionat. /Gazeta Olle/

Labinot Osmani i jep fund karrierës fantastike – trofe, magji e shumë gola dhe asistime

Zyrtare: Drenica prezanton 10 përforcimet e afatit kalimtar të janarit