Ronaldo dhe agjenti i tij prezantojnë planin e Manchester Cityt te Juventusi

Manchester City po bëhet gjithnjë e më shumë një propozim realist për Cristiano Ronaldon, nëse ata mund të bien dakord për një marrëveshje shkëmbimi me Juventusin për Bernardo Silvan.

Agjenti Jorge Mendes çuditërisht fluturoi në Torino pasditen e së mërkurës me një avion privat, duke shkuar direkt në shtëpinë e Ronaldos.

Është raportuar se ai është atje për negociata urgjente me lojtarin, duke paraqitur opsionet, dhe më pas i përcjell ato zhvillime te Juventusi.

PSG po kërkon diku tjetër edhe nëse Kylian Mbappe largohet për në Real Madrid, kështu që Manchester City është alternativa e vetme e vërtetë.

City thuhet se nuk do të paguajë çmimin e kërkuar prej 30 milionë eurosh, por mund të jetë i hapur për një shkëmbim lojtarësh, nëse ata mund të bien dakord për njeriun në fjalë.

Juventusi do të ishte i interesuar për Gabriel Jesus, edhe pse Bernardo Silva mund të jetë një emër më i mundshëm që klubet të mund të arrijnë një marrëveshje.

Manchester City është i hapur për këtë tani që Harry Kane ka deklaruar se do të qëndrojë në Tottenham Hotspur.

Sipas Sky Sport Italia, kampionët e Ligës Premier gjithashtu do të ofrojnë vetëm 15 milionë euro në rrogë në sezon, afërsisht gjysma e pagës së tij aktuale në klubin nga Torino.

Ronaldo është 36 vjeç, por fitoi titullin ‘Capocannoniere’ apo golashënuesi më i mirë në sezonin e kaluar me 29 gola në 33 ndeshje të Serie A.

Times Sport gjithashtu konfirmon raportet se Ronaldo dhe agjenti Jorge Mendes po përpiqen të shtyjnë për një transferim në Etihad.

Sot shorti i Ligës së Kampionëve: 32 skuadrat që do të luajnë këtë sezon

32 skuadra, 4 vazo: Si janë të ndara skuadrat para shortit në Ligën e Kampionëve