Ronaldinho poshtëron tifozët e Realit (FOTO/VIDEO)

Ylli brazilian i futbollit, Ronaldinho, ka një mesazh për sfidën derbi të ditës së sotme mes Barcelonës së tij dhe Real Madridit.

Dinho i uroi fat Barcelonës përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në rrjetin social ‘Twitter’, skrun gazetaekspress.

“Sot është dita e klasikes në Spanjë! FCBarcelona, të urojë fat. Do të mbështes ty!”, shkroi Ronaldinho.

Ky i fundit më poshtë postoi edhe videon kur i shënonte dy gola në fitoren 3:0 kundër Realit vite më parë. Në atë kohë, tifozët e Realit i kishin duartrokitur lojtarit për paraqitjen e tij.

Di