Roma seriozisht në Evropa Ligë

Rudi Garcia insiston se skuadra e tij Roma do të marrë seriozisht Evropa Ligën, duke thënë se do ta japin makimsumin.

‘Giallorossët’ kanë rënë në Evropa Ligë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, dhe do të përballet me Feyenoord në Romë nesër në mbrëmje.

“Unë e kam thënë tashmë, ne do të luajnë në maksimum në të dy garat si në Serie A ashtu edhe në Ligën e  Evropës”, tha Garcia në konferencën e tij për shtyp para ndeshjesm transmeton ‘Gazeta olle’.

“Ne kemi nevojë për të marrë përvojë në Evropë, ne kemi nevojë për të bërë emër”.

“Qëllimi ynë është që të kualifikohemi dhe ne mund të bëjë që nesër”

Tekniku francez gjithashtu hodhi poshtë sugjerimet se ai do të luajë me skuadrën e dytë për ti ruajtur futbollistët për përballjet vendimtare në Serie A. “Unë do të shoh kush është i aftë dhe kush ka nevojë për të luajur. Ne kemi pasur katër ditë për të rimarrë vetën pas asaj ndeshje ku lujatëm vetëm në pjesën e dytë”.

“Ne e dimë se ka dy ndeshje dhe nesër ne kemi për të marrë një rezultat shumë të mirë. Lojtarët kanë një dëshirë të madhe për të luftuar . Na duhet vetëm të përqendrohemi”, përfundoi Garcia.