Roma kthehet në vendin e dytë

Roma e ka mposhtur Udinesen 2:1 në Olimpico, për të dalë përsëri në vendin e dytë të renditjes së futbollit italian Serie A.

Perica kaloi mysafirët në epërsi, mirëpo vendësit e përmbysën rezultatin me anë të golave të Naingolanit dhe Torosidisit.