Roma-Bologna, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Roma – Bologna.

Roma dhe Bologna kanë publikuar formacionet zyrtare para takimit të tyre në kuadër të Serie A. 

Roma: Szczesny; Florenzi, Manolas, Rudiger, Digne; Pjanic, De Rossi, Iago Falque; Salah, Perotti, El Shaarawy.

Bologna: Mirante;  Mbaye, Rossettini, Gastaldello, Masina; Rizzo, Donsah, Diawara, Zuniga; Brienza; Floccari.