Rodgers: Sterling nuk largohet

Pas shumë spekulime mbi të ardhmen e Raheem Sterling, ka ardhur më në fund edhe komenti i trajnerit të Liverpoolit, Brendan Rodgers, mbi këtë çështje.

“Sterling ka kontratë edhe dy vite me Liverpoolin dhe ai do të qëndrojë këtu. Unë nuk e shoh atë të palumtur këtu. Është një djalosh i mirë, të cilin e mbështeti dhe do të jetë i gatshëm për të dielën”, deklaroi Rodgers.

Për Sterlingun po interesohen shumë skuadra, mirëpo sipas informacioneve të fundit, favorite për të është skuadra e Manchester Cityt. /Gazeta Olle