Roberto Carlos i tregon Shqipërisë me cilin lojtar ka të bëjë

Legjenda e futbollit brazilin flet për lojtarin më të mirë të Armenisë, Henrikh Mkhitaryan, i cili luan me Borussia Dortmundin.

Mikhtaryan do të luajë kundër Shqipërisë të dielën në “Elbasan Arena”.

“Mkhitaryan është lojtar i klasit të lartë. Ai mund të krahasohet me lojtarët Brazilian, është shumë fleksibil dhe i zgjuar”, deklaroi Carlos për mediat armene. (Gazeta Olle)