Robben ‘çmendet’ për Van Gaalin

Lojtari i Bayernit, Arjen Robben ka folur për kohën kur Louis Van Gaal e drejtojë skuadrën ‘bavareze’, dhe të mirat që mori nga ai, ndërsa shtoi se nëse do të largohej nga Bayerni, Manchester United do të ishte opsioni i parë, nëse kjo skuadër drejtohet nga bashkëvendësi i tij.

“Unë kam një jetë të mirë në Munich dhe klubi ka qenë i suksesshëm. Kjo është arsyeja pse unë po qëndrojë. Nëse gjërat nuk shkojnë aq mirë, unë ndoshta do t’i bashkohesha Unitedit, për Van Gaalin”, tha ndër tjera Arjen Robben.