Rikthehet sërish dhuna në futbollin shqiptar, ja çfarë ka ndodhur

Nuk mund të kalojnë shumë javë pa na parë syri skena të dhunshme në futbollin shqiptar, teksa java e 30-të e Superiores ka treguar edhe njëherë tjetër gjaknxehtësinë e tifozëve shqiptarë.

Tirana u mposht ditën e djeshme nga Kastrioti me rezultatin 0-1 në stadiumin “Selman Stërmasi”, me krutanët që morën tre pikë të artë për objektivin mbijetesë.

Kjo sfidë nuk ka përfunduar e qetë, ku në fundin e saj ka pasur dhunë.

Në minutën e 87-të ka ndodhur sherr mes tifozëve të Tiranës të pozicionuar në tribunën A dhe atyre të Kastriotit në krah.

Pas goditjeve me sende dhe përleshjes ndërhyn policia, madje ka pasur dhe shoqërime në komisariat.

Fenomeni i dhunës duket i zakonshëm thuajse në çdo ndeshje të kampionatit shqiptar dhe nuk po bëhet ende asgjë për ta larguar. /ps/

Befason Etrit Berisha, tregon sulmuesin i cili është më i rrezikshëm se Ronaldo dhe Benzema

Presidenti i Federatës së Futbollit të Francës, Noël Le Graet nëpërmjet një telegrami e ka uruar presidentin Agim Ademi për rizgjedhjen në krye të FFK-së