Rikthehet makthi i Eriksen në “Euro 2020”, por lojtari i Bordeaux shpëton mirë!

Momente frike në Velodrome në Marsejë, gjatë ndeshjes së Ligue 1 mes Olympique dhe Bordeaux.

Në minutën e 6, ndërsa Payet po përgatitej për të marrë një goditje dënimi, Samuel Kalu u rrëzua në tokë.

Të gjithë lojtarët në fushë thirrën menjëherë mjekët që të ndërhyjnë dhe u mbyllën në një rreth para lojtarit të Bordo.

Një imazh i parë tashmë gjatë kampionateve të fundit evropianë, kur Christian Eriksen u rrëzua në tokë.

Nigeriani, megjithatë, shkoi më mirë, sepse u shërua shpejt: pas disa minutash, klasa e ’97 u ngrit dhe u largua nga fusha.

Prandaj ishte vetëm një zbehje dhe lojtari u përpoq të kthehej në fushë dhe të rifillonte lojën, por u zëvendësua menjëherë.

Kalu menjëherë shkoi në dhomat e zhveshjes për hetimin e çështjes. Ai tashmë kishte vuajtur njësoj gjatë një sesioni stërvitor në Egjipt, me ekipin e tij kombëtar, në vitin 2019.

Në atë rast, shkaku zyrtar ishte dehidratimi për shkak të
temperaturave të larta…

Ilir Mustafa i bashkohet skuadrës së Superligës në minutat e fundit të afatit kalimtar!

Real Madridi ia vendos çmimin e ri Odegaardit