Rijeka mposht Hajdukun me golin e Lindon Selahit

Ndeshja derbi e javës në Superligën e Kroacisë mes Hajdukut dhe Rijekës iu ka takuar mysafirëve me rezultat 2-1.

Vendasit edhe pse kaluan të parët në epërsi me golin e Marko Livajas në minutën e 15-të, nuk arritën të ruanin epërsinë.

Prizreni udhëheq lojën, por në fund pëson humbje nga Trepça

Qëndrim Zyba gati të bëjë hapin e madh në karrierë, pritet transferimi i tij në Poloni