Rezultatet komplete të Ligës së Parë

Të hënën (sot) janë zhvilluar dy ndeshjet e fundit në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

Në ndeshjen e zhvilluar në Ferizaj ndërmjet Lepenict të Kaçanikut dhe Vllaznisë së Pozharanit, kjo e fundit shënoi fitore me rezultat 2:1.

Ndërkohë, Deçani e ka mundur Fushë Kosovën më shifrat 3:2.

E shtunë

Llapi – Rahoveci                                 5:0

Ulpiana – KEK-u                                3:1

2 Korriku – Ramiz Sadiku                  0:1

E diel

Gjilani – Flamurtari                             3 : 3

Liria – Kosova (P)                               5 : 2

Dukagjini – Ballkani                           1 : 1

E hënë

Lepenci – Vllaznia (P)                        1:2

Deçani – Fushe Kosova                     3:2