Përfundojnë nëntë takimet e Ligës së Parë me këto rezultate

Ka përfunduar xhiro e tetë e Ligës së Parë, me nëntë ndeshje të zhvilluara sot.

Katër takime u zhvilluan në kuadër të Grupit A dhe pesë të tjera në atë B, shkruan Gazeta Olle.

Në Grupin A, Vëllaznimi u ndal nga A&N në udhëtim, ku ndeshja u mbyll me rezultat 1-1. Ndërsa ’89-shi mori fitore të thellë ndaj Besës 5-0.

Ndërsa në Grupin B, Ferizaj mori fitore të madhe 1-0 nda Kikës, e gjithashtu fitore mori edhe Ramiz Sadiku, duke mposhtur Vitinë 2-1 në shtëpi.

Rezultatet e plota: 

GRUPI A:

 A&N 1:1 VËLLAZNIMI 

 LIRIA 1:0 DRENASI

TREPÇA ’89 5:0 BESA

 RAHOVECI 1:1 TREPÇA

GRUPI B:

RAMIZ SADIKU 2:1 VITIA

FUSHË KOSOVA 1:1 FLAMURTARI

 VLLAZNIA P 1:0 (2) KORRIKU

 FERIZAJ 1:0 KIKA

 VUSHTRRIA 1:1 ARBËRIA

/Gazeta Olle/

Llapi fiton me përmbysje të madhe në kryeqytet, Dukagjini merr tri pikë të arta ndaj Malishevës, derbi mbyllet me barazim në Gjilan

Batatina: Llapi së shpejti në pozitën e katërt, nëse do të isha trajner i Kosovës nuk do të humbisja asnjë ndeshje në “Fadil Vokrri”