Rezultatet e ndeshjeve në Ligën e Parë, Grupi A dhe B – këto skuadrat morën fitore e para

Kanë përfunduar edhe dy ndeshjet e fundit të javës së parë në Grupin A dhe B të Ligës së Parë.

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Ferki Aliu”, u ballafaquan Vushtrria dhe Vita.

Fitore ka arritur të marrë skuadra e Vushtrrisë me rezultat prej 1:0, goli është shënuar në pjesën parë nga Ismet Caka.

Ndërsa në ndeshjen e zhvilluar në mes Vllaznisë së Pozheranit dhe Ferizajit është mbyllur me rezultat të barabartë 0:0.

Ndeshjet tjera janë zhvilluar të shtunën.


Grupi A


Grupi B

Trajneri Elshani pas humbjes nga Gjilani: Kartoni i kuq dhe lëndimet ndikuan te skuadra

Zyrtare: Donis Avdijaj bëhet me skuadër të re, rënie e madhe në karrierë