Rezultatet e Ligës së Dytë dhe të juniorëve

Janë zhvilluar ndeshjet e javës së parë të stinorit pranveror në Ligën e Dytë dhe atë të juniorëve në futbollin kosovar.

Në ligën e dytë, dy ndeshje nuk u zhvilluan fare.

 

Rezultatet

 

Liga e Dytë – Grupi A

Java e 12-të,  

 

E diel: Ora 13.00

Iliria – Besa                             0 : 1

Behari – Leshani                    3 : 0

Luftëtari – Vicianumi             4 : 1

Rilindja e Kosovës – Opoja   2 : 0

Lugu i Baranit dhe Minatori – Pushojnë

 

Liga e Dytë – Grupi B

Java e 12-të,  

 

E shtunë:

Kamenica – Kaolini                2 : 2

 

E diel:

18 Korriku – Vitia                  2 : 3

Vjosa – Kastrioti                     5 : 3

  1. Çanga – Bashkimi

(Nuk u zhvillua, vendasit s’janë paraqitur në fushë).

 

Prishtinë, St. i Ramiz Sadikut : Besëlidhja – Ardhmënia

(mysaf.pa kontrollim mjekësor, ndeshja s’është zhvilluar)

 

E hënë:

Galaksia – Rinia

 

 

Superliga Liga – Juniorët

Java e 16-të,

 

E shtunë:

Drita – Prishtina           1 : 2

Besa – Vëllaznimi         2 : 2

 

 

E diel: Ora 11:00

Feronikeli – 2 Korriku  2 : 0

Flamurtari – Bardhi      0 : 0

Ramiz Sadiku – Drenica ( Nuk u zhvillua, ekipi mysafir nuk ka udhëtuar)

 

Trepça ‘89 – Pushon

 

E hënë: Ora 11:00

Llapi – Kosova (V)

Ferizaji – Rilindja