Rezultatet e javës së 15-të në Ligën e Parë – Grupi A dhe B

Onix e ka fituar derbin e xhiros së 15-të ndaj Istogut me rezultat 2-1.

Fitore tejet të rëndësishëm ka shënuar edhe A&N në Grupin A, pasi që në udhëtim e ka mposhtur Trepçën me rezultat 3-1.

Dueli tjetër në këtë grup ndërmjet Drenasit dhe Vëllaznimit ka përfunduar me rezultat të barabartë 1-1.

Ndërkohë në Grupin B, skuadrat kryesuese Ulpiana dhe Vitia kanë shënuar fitore tejet të rëndësishme përballë Ramiz Sadikut, respektivisht Vllaznisë së Pozheranit.

Ferizaj në ndeshjen tjetër të këtij grupi e ka mposhtur Dardanën.