Rezultatet e dy ndeshjeve të stinorit vjeshtor mes Gjilanit dhe Arbërisë

Gjilani në stadiumin me ‘bari sintetik’ mirëpret Arbërinë në kuadër të javës së 23-të të Suprligës së Kosovës.

Ecuria e dy skuadrave nuk është edhe aq e mirë në këtë gjysmë-sezon, e sot (e shtunë) pritet të jetë një ndeshje e zjarrtë për të marrë pikët maksimale.

Dy skuadrat nuk po kalojnë formë të mirë dhe këndelljen do ta kërkojnë në sfidën ndaj njëra-tjetrës.

Arbëria vjen pas humbjes ndaj Feronikelit me rezultat 3-0, ndërsa Gjilani pas një barazimi pa gola me Drenicën.

May be an image of një ose më shumë njerëz, people playing soccer dhe bar

Në dy ndeshjet e zhvilluara mes këtyre dy skuadrave në vjeshtë, të dyja kanë nga një fitore.

Fillimisht Gjilani kishte fituar me rezultat 3:1 në ndeshjen e parë, ndërsa Arbëria u hakmor duke fituar në ndeshjen e dytë me rezultat 1:0.

Gjilani me 32 pikë mbanë pozitën e katërtë, ndërsa Arbëria me 26 pikë mban vendin e tetë. /Gazeta Olle/