Rezultatet dhe tabela pas xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës në futsall

Janë mbyllur ndeshjet e javës së nëntë në Superigën e Kosovës në futsal, ku nuk kanë munguar përballjet e forta.

Prishtina ka barazuar me Drenicën me rezultat 2-2 në një ndeshje të fortë të zhvilluar në kryeqytet.

Lideri i kampionatit, FC Prishtina 01 ka fituar ndaj BB Llapit me rezultat 9-7.

Liqeni ka fituat derbin ndaj Malishevës me rezultat 4-2, për të qëndruar në vendin e tretë.

Në anën tjetër, Vjosa që është e dyta, ka fituar bindshëm si mysafir i Pejës me rezultat 6-1.

Në këtë xhiro ka pushuar Trepça.

Ilir Latifi dhe Hasbulla bëhen viral në rrjetet sociale me veprimet e tyre me kalimtarë (Video)

Gjendja e shkëlqyer e stadiumit ‘Fadil Vokrri’ para ndeshjes së Kosovës