Rezultatet dhe tabela pas javës së tretë në Kategorinë Superiore, do të befasoheni

Fitorja në sekondat e fundit përballë Tiranës e mbanë Vllazninë e Shkodrës si lidere të padiskutueshme të Kategorisë Superiore, shkruan Gazeta Olle.

Kur kanë kaluar tre javët e para, shkodranët janë të vetmit me pikë të plota ndërsa skuadrat e tjera tashmë janë larg tyre në tabelë.

Vazhdojnë të zhgënjejnë ndërkohë Tirana dhe Kukësi.

Rezultatet e plota të javës së tretë:

Teuta 0-0 Kukësi,

Vllaznia 3-2 Tirana,

Partizani 0-0 Laçi,

Bylis 0-2 Skënderbeu,

Kastrioti 1-1 Apolonia

Tabela pas javës së tretë: