Rezultatet dhe renditja tabelare në dy grupet e Ligës së Parë pas ndeshjeve spektakolare të zhvilluara sot

Ndeshje fantastike u zhvilluan sot në kuadër të xhiros së 14-të në Ligën e Parë të Kosovës. 

Feronikeli 74 u mposht me rezultat 2-0 nga Drenasi, megjithatë mbeti lider në Grupin A në përfundim të stinorit vjeshtor, shkruan Gazeta Olle.

Rezultatet e plota dhe tabela në Grupin A:

 


Ndeshje tejet interesa te u zhvilluan edhe në Grupin B.

Fushë Kosova e mbyll stinorin vjeshtor si lidere e grupit, pas fitores 1-0 ndaj Ramiz Sadikut.

Rezultatet e plota dhe tabela në Grupin B:

 

/Gazeta Olle/ 

Muriqi iu tregon spanjollëve fytyrën e vërtetë të Serbisë: Në luftë kam parë gjëra që njeriu nuk mund t’i shohë

Kosova pëson humbje nga Ukraina