Rezultatet dhe renditja pas xhiros së 11-të në Superligën e Kosovës në futsal

Janë mbyllur ndeshjet e javës së 11-të në Superligën e Kosovës në futsal, ku nuk kanë munguar rezultatet befasuese.

Derbin mes Vjosës dhe Liqenit, e kanë fituar këtë të fundit me rezultat 2-3.

Drenica T ka arritur ta ndal Prishtinën 01 në barazim me rezultat 5-5.

Në barazim po ashtu u mbylle dhe takimi mes BB Llapit dhe Peja Futsall (6-6).

Fitore të madhe ka marr Trepça që ka fituar si mysafir i Malishevës me rezultat 2-1, duke u larguar nga fundi i renditjes.
Prishtina në këtë xhiro ka pushuar.

Bashkimi dhe Prishtina shënjonë fitoret e para në Play Off

Po shkëlqen me Istanbulsporin, Galatasaray tenton transferimin e sulmuesit shqiptar