Rezultatet dhe renditja pas javës së pestë në Superligën e Kosovës në futsall

Janë mbyllur pesë ndeshjet e javës së pestë të Lirimi Superliga në futsall ku nuk kanë munguar ndeshjet e bukura dhe me rivalitet.

Deri i javës i zhvilluar mes FC Vjosës dhe FC Liqenit i ka takuar mysafirëve që fituan me rezultat 1-4.

FC Prishtina 01 është treguar shumë e fortë për FC Trepçën duke e mposhtur me rezultat 14-2.

Fitore ka marr edhe FC Drenica që ka triumfuar përballë FC Minatorit me rezultat 7-1.

Barazimi i vetëm i kësaj xhiroje erdhi në takimi FC Malisheva – FC Prishtina që u mbyll 5-5.

Fitore si mysafir ka marr Mabetex Prishtina që ka mposhtur FC Rahovecin me rezultat 2-4.

FC Prishtina 01 është lider me 13 pikë, ndërsa nga 10 pikë kanë Drenica dhe Vjosa.

Konfirmohen tri mungesa të mëdha te Kosova, në dyshim edhe Edon Zhegrova

Kosova U17 promovohet në Ligën A në kualifikimet për Euro 2024