Rezultatet dhe renditja, java 22

Feronikeli vazhdon të jetë lider por kësaj radhe me gjashtë pikë para Prishtinës, që ka pikë sa Besa që është në pozitën e tretë (38).

Gjashtë skuadrat e para që e mbyllin rrethin e dytë dhe do ti kenë nga gjashtë ndeshje si vendas janë Hajvalia me pikë, Trepça ’89 me 34 pikë dhe Kosova me 33 pikë.

Në pjsën e poshtme mbetet Drenica me 29 pikë, ndërsa nga 26 pikë kanë Vëllaznimi dhe Istogu. Drita tashmë është shumë e rrezikuar me 22 pikë, ndërsa Ferizaj dhe Trepça mbajnë pozitat e fundit me 17 pikë gjegjësishtë 15.

rezultatet

 

tabela