Rezultatet dhe renditja, java 21

Është mbyllur edhe java e 21 e Superligës, ndërsa nuk kanë munguar befasitë. Besa ka mposhtur Hajvalinë për t’ia marrë pozitën e tretë pasi tani pejanët kanë 35 pikë. Feronikeli dhe Prishtina mbetën në pozitat një dhe dy, pas barazimeve me Drenicën dhe Dritën.

Kosova e Vushtrrisë ka përparua për disa pozita, pasi tani gjendet në vendin e katërt me 32 pikë.

Hajvalia dhe Trepça ’89 mbetën larg luftës për titull pasi tani kanë 10 pikë larg vendit të parë respektivisht nëntë.

Drita mbetet e rrezikuar pasi tnai ka zbritur në pozitën e 10-të.

 

renzutaltet

 

tabela