Renditja e Ligës së Parë pas ndeshjeve të sotme

Sot nisi Liga e Parë e Kosovës në futboll, ku në fushë zbritën dy nga pretendentët kryesorë për inkuadrim në Superligë.

Me fillim prej orës 16:30, KEK-u e mposhti Bashkimin e Koretinës në Obiliq me shifrat 3:0 me me golat e realizuar nga Agron Bruqi, Liridon Kukaj dhe Visar Sahiti., përcjellë “GazetaOlle.com”.

Në të njëjtën kohë, Vushtrria si mysafir e mposhti Rahovecin me shifrat 5:3.

Besart Veseli, Bashkim Shala, Taulant Avdyli, Egzon Feka dhe Daut Maxhuni shënuan për Vushrrinë. /Gazetaolle.com

tab 1