Reali lë prapa Barcelonën (VIDEO)

Skuadra mbretërore, Real Madrid, ka shënuar fitore të rëndësishme në udhëtim kundër Elches.

Kryeqytetasit spanjoll triumfuan 2:0 për ta vazhduar shkëputjen në kreun e La Ligës.

Karim Benzema (56’) dhe Cristiano Ronaldo (69’) shënuan golat e këtij triumfi për Realin.

Reali tani ka 60 pikë në kreun e renditjes, katër më shumë se Barcelona një pozitë më poshtë.