‘Reali familje, Ancelottin e kemi babë’

Skuadra ‘MbretëroreReal Madridi realizoi fitore në ndeshjen e parë ndaj Schelkes me rezultat 2:0, në kuadër të fazës së eliminimit të LigësKampionëve.

Në këtë takim golat i realizuar Marcelo dhe Cristiano Ronaldo, i cili qe një kohë të gjatë nuk e kishte shijuar golin.

Pepe, i cili luajti pas disa javëve mungesë shkaku i lëndimit, thotë se ekipi mbretëror funksionon si një familje.

Cristiano është i lumtur, ashtu siç ne duam ta shohim shokun. Ne duam të transmetojnë lumturin e një familje, me Ancelottin si një baba”, ka deklaruar Pepe.