Reali e mbyllë me ‘7-she’

Real Madridi e ka mbyllur këtë edicion të La Ligas me fitore, duke e mposhtur në shtëpi skuadrën e Getafes me rezultat 6:3.

Golat për vendësit i shënuan Crisitano Ronaldo (3), Javier Hernandez, James Rodriguez, Jese Rodriguez dhe Marcelo, ndërsa për mysafirët shënuan Sergio Escudero, Diego Castro dhe Mehdi Lacen.

Me këta tre gola, Ronaldo e ka fituar çmimin e golashënuesit më të mirë të La Ligas.