Real Madridi përgatit ofertën marramendëse për Mbappen

Klubi spanjoll, Real Madridi është duke përgatitur një ofertë të lartë për sulmuesin e Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe.

BARCELONA, SPAIN - FEBRUARY 16: Kylian Mbappe of Paris Saint-Germain reacts during the UEFA Champions League Round of 16 match between FC Barcelona and Paris Saint-Germain at Camp Nou on February 16, 2021 in Barcelona, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)

PSG po përpiqet të lidhë 22-vjeçarin francez me një kontratë të re, pasi marrëveshja e tij aktuale skadon në verën e vitit 2022.

Megjithatë, Real Madridi vazhdon ta ketë objektiv primar Mbappen dhe janë gati të testojnë vendosmërinë e PSG-së me një ofertë fillestare shumë të lartë.

Sipas mediumit Cadena SER, Real Madridi po përgatit një ofertë prej 120 milionë eurosh për superyllin e PSG-së, Mbappe.

Sidoqoftë, PSG tani ka më shumë besim se do ta mbajë Mbappen pas ardhjes së Lionel Messit si transferim falas, me bisedimet e zgjatjes së kontratës që mendohet se janë në vazhdim.

Presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi ka thënë se e ardhmja e francezit është në Parc des Princes, ndërsa trajneri Mauricio Pochettino ka refuzuar të flasë për të ardhmen e lojtarit.

 

FC A&N do të prezantojë një transferim “bombastik” sot

Sonte nis sezoni i ri në Ligën Premier, La Liga dhe Bundesliga