Real Madridi me probleme

Real Madridi arriti fitore përballë Malagas, me rezultat 3:1, por trajneri italian Carlo Ancelotti, ka marrë lajme të këqija në këtë takim.

Gareth Bale dhe Luka Modriq, janë dy lojtarët të cilët pësuan lëndime në këtë takim.

Pas ndeshjes Ancelotti, tha se duhet të pritet vendimi zyrtarë nga mjekët e skuadrës.

“Duhet të presim se çfarë do të thonë mjekët deri të dielën. Shpresoj që të dy të janë të gatshëm për ndeshjen e së mërkurës”, potencoi An