Real Madridi i premton Mbappes një bonus marramendës, por vetëm me një kusht

Kylian Mbappes thuhet se i është premtuar një bonus prej 40 milionë eurosh nga Real Madridi nëse ai mbetet te Paris Saint-Germain edhe për një sezon më shumë dhe nënshkruan me Los Blancos në verën e vitit të ardhshëm.

BARCELONA, SPAIN - FEBRUARY 16: Kylian Mbappe of Paris Saint-Germain reacts during the UEFA Champions League Round of 16 match between FC Barcelona and Paris Saint-Germain at Camp Nou on February 16, 2021 in Barcelona, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)

22-vjeçari është në vitin e fundit të marrëveshjes së tij me PSG-në dhe është lidhur me një kalim në Spanjë prej vitesh.

Gazeta Marca ka pohuar se Mbappe i ka thënë menaxherit Mauricio Pochettino se ai nuk ka dëshirë të rinovojë kontratën e tij.

Thuhet gjithashtu se Real Madridi i ka premtuar fituesit të Kupës së Botës një shumë tetë-shifrore nëse ai pret një lëvizje te Mbretërit në verën e ardhshme.

Los Blancos aktualisht nuk kanë financa për të nënshkruar me Mbappen, të cilin PSG janë të etur për ta mbajtur në kryeqytetin francez.

Mbappe nuk ka thënë publikisht se dëshiron të largohet dhe madje pranoi se ëndrra e tij është të fitojë Ligën e Kampionëve me PSG në fillim të këtij viti.

Në një intervistë të përbashkët me Neymar , dyshja folën për revistën zyrtare të PSG-së për qëllimet dhe aspiratat e tyre të ardhshme brenda lojës.

Sidoqoftë, Mbappe nuk i ka treguar presidentit Nasser Al-Khelaifi apo drejtorit sportiv Leonardo se dëshiron të qëndrojë.

Fituesi i Kupës së Botës shënoi 27 herë në 31 paraqitje në Ligue 1 sezonin e kaluar, ndërsa PSG përfundoi i dyti, duke humbur në mënyrë tronditëse titullin ndaj Lille.

Ndërkohë, Real Madridi nënshkroi me David Alaba nga Bayern Munich në fillim të kësaj vere në një transferim falas dhe shpresojnë të përdorin një metodë të ngjashme edhe me francezin.

Zhegrova pasi mposhtën Partizanin: Ishte vërtetë ndjenjë e mirë dhe po ashtu që pamë Shqipërinë

U eliminuan nga Liga e Konferencës, Shkëndija dhe trajneri Ernest Gjoka ndajnë rrugët