Real Madridi fiton me rikthim ndaj Espanyolit

Real Madridi ka triumfuar me rikthim ndaj Espanyolit në kuadër të javës së 25-të në La Liga, me rezultat 3-1.

Pas tetë minutash lojë, mysafirët kaluan në epërsi me anë të Joselut, ndërsa Ruben Sanchez ishte asistuesi.

Por, Los Blancos nuk u demotivuan dhe i barazuan shifrat në 1-1 me anë të Vinicius Junior, me Toni Kroos që ishte asistues.

Derisa po përfundonte pjesa e parë, madrilenët ia dolën t’i përmbysnin shifrat në 2-1, kur Aurelien Tchouameni asistoi te Eder Militao që realizoi me kokë.

Në 45 minuta e dytë, ishte një pamje krejtësisht tjetër.

Dominimi ishte nga e Real Madridi, që e realizoi edhe golin e tretë, por që vetëm ky ishte rasti më serioz i kësaj pjese.

Nacho Fernandez asistoi në minutën e 90+3-të te Marco Asensio, që e vulosi fitoren e madrilenëve për 3-1.

Pas javës së 25-të, Reali është në vendin e dytë me 56 pikë, gjashtë më pak se Barcelona që është lidere, ndërsa në xhiron e 26-të do kenë punë pikërisht me katalunasit.

Mërgim Berisha i shënon gol spektakolar Bayern Munichut (Video)

Panadic: I lumtur me fitoren e dytë radhazi