Real Madrid të gatshëm të ofrojnë 150 milionë euro për Mbappen

Gjiganti spanjoll vazhdon të insistojë në transferimin e Kylian Mbappe.

BARCELONA, SPAIN - FEBRUARY 16: Kylian Mbappe of Paris Saint-Germain reacts during the UEFA Champions League Round of 16 match between FC Barcelona and Paris Saint-Germain at Camp Nou on February 16, 2021 in Barcelona, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Mbappe është lidhur prej kohësh me një kalim te Real Madridi.

Sipas ‘AS’, klubi spanjoll është i gatshëm të ofrojë 150 milionë euro për ta sjellur në ekip yllin e ‘Parisienëve’, transmeton lajmi.net.

“Los Blancos” e shohin sulmuesin si futbollist të së ardhmes, dhe besojnë shumë në potencialin e tij që mund të bëhet më i miri në botë së shpejti.

Në anën tjetër francezi ka kontratë me PSG-në deri më qershor të vitit 2022.

20-vjeçari, ka shprehur dëshirën e tij të kaloj te ‘Mbretërit’ megjithatë transferimi i Leo Messit në Francë mund të bëjë që ai të ndryshojë mendje.

Premier League nis me dhunë, huliganët sherr me karrige në mes të qytetit (VIDEO)

ZYRTARE: Prishtina nënshkruan me tre futbollistë