Real Madrid pa dy super lojtarë ndaj Celta Vigos

Soccer Football - LaLiga - Deportivo Alaves v Real Madrid - Estadio Mendizorroza, Vitoria-Gasteiz, Spain - August 14, 2021 Real Madrid's Karim Benzema celebrates scoring their first goal with teammates REUTERS/Vincent West
Real Madrid po përballet me dëmtime para ndeshjes me Celta Vigo.

Los Blancos kthehen në Santiago Bernabeu këtë mbrëmje për herë të parë për më shumë se një vit, përcjell GazetaBlic Sport.

Por tifozët tani nuk do të jenë në gjendje të shohin dy lojtarë kryesorë në fushë, me Gareth Bale dhe David Alaba që nuk do të luajnë.

Sipas Diario AS, Bale pësoi një dëmtim të vogël në stërvitje para ndeshjes me Celta, ndërsa David Alaba ka një mbingarkesë muskulare pas paraqitjeve të tij për Austrinë gjatë pushimit ndërkombëtar.

Ardit Tahiri flet për golin ndaj Malishevës dhe tregon se kujt ia dedikon

Numër i çuditshëm në fanellë, Manaj bëhet gati për debutimin në Serie A