Real Madrid – Manchester City, formacionet zyrtare

Estadio Santiago Bernabeu është arena e ndeshjes kthyese gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve ndërmjet Real Madridit dhe Manchester Cityt.

Përballja e parë mes këtyre ekipeve në Etihad Stadium, duel i etiketuar si ‘finale para finales’, përfundoi me rezultat 4-3 në favor të Citizens.

Strategët Carlo Ancelotti dhe Pep Guardiola i kanë përgatitur taktikat e tyre dhe i kanë zgjedhur ekipet

Formacioni startues i Real Madridit: Courtois; Carvajal Militao Nacho Mendy; Modric Casemiro Kroos; Valverde, Benzema, Vinicius.

Formacioni startues i Manchester Cityt: Ederson, Walker, Dias (C), Laporte, Cancelo, Rodrigo, De Bruyne, Bernardo, Mahrez, Jesus, Foden.

Skuadra fituese në finalen e 28 majit në Stade de France në Saint-Denis do të luajë kundër Liverpoolit që në gjysmëfinale e eliminoi Villarrealin.

Gjilani uron Ballkanin për titullin e kampionit

FC Prishtina fituese e Kupës së Kosovës në futsall