Real Madrid – Frankfurt, formacionet zyrtare

Real Madridi do të përballet në Helsinki me Eintracht Frankfurtin në kuadër të Superkupës së Evropës.

Fituesi i Ligës së Kampionëve, Real Madridi, kërkon trofeun e radhës, ku përballë do ta ketë fituesin e Ligës së Evropës, Eintrachtin.

Spanjollët ende nuk kanë zhvilluar asnjë ndeshje zyrtare këtë edicion, ndërsa gjermanët kanë zhvilluar dy ndeshje, ku kanë marr një fitore dhe një humbje.

Carlo Ancelotti ka vendosur që në këtë ndeshje të luajë me emra si Vinicius Junior dhe Karim Benzema në sulm, ndërsa në mesfushë do të jenë të zakonshmit.

Në anën tjetër Oliver Glasner i ka besuar Santos Borres për sulmin.


Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Alaba, Mendy; Kroos, Casemiro, Modric; Fede Valverde, Benzema, Vinicius.

Eintracht Frankfurt: Trapp; Touré, Tuta, N’Dicka; Knauff, Sow, Rode, Lenz; Kamada, Lindstrom; Santos Borre.


 

Lewandowski lutet që mos të luaj kundër Bayernit në Ligën e Kampionëve

Barcelona në telashe serioze, dy afrimet e merkatos nuk regjistrohen dot