Real Madrid e lë Barcelonën në pozitën e dytë

Real Madridi ka shënuar fitore të rëndësishme në udhëtim pasi mposhti Rayo Vallecanon me rezultat 3:2, duke bërë kthesë në rezultat. Golat për ‘madrilenët’ u shënuan dy nga Bale, dhe një Lucas.

Për vendasit golat u shënuan nga Miku dhe Embarba.