Real-Juve, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes ndërmjet Real Madridit dhe Juventusit, që zhvillohet sonte në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.

Real Madrid: Casillas, Carvajal, Varane, Marcelo; Ramos, Kroos, James, Isco, Bale, Benzema, Ronaldo.

Juventus: Buffon; Lichsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra; Pirlo, Pogba, Marchisio, Vidal; Morata, Tévez.