Reagon Prishtina pas eleminimit në Conference League

Prishtina u eleminua në raundin e tretë Ligës së Konferencës.

Kampionët e Kosovës u mposhtën me rezultat 2-0 nga Bodo/Glimt, duke u eleminuar me rezultat të përgjithshëm 3-2, shkruan Gazeta Olle.

Pas humbjes, skuadra nga kryeqyteti ka reaguar në llogarinë e tyre zyrtare në facebook.

Postimi i plotë:

LARGOHEMI ME KOKËN LART NGA GARAT EVROPIANE FC PRISHTINA e përfundon rrugëtimin në garat evropiane. Kampioni në fuqi i Kosovës është mposhtur në ndeshjen e kthimit ndaj Bodo/Glimt me rezultat 2-0. Kësisoj, skuadra jonë eliminohet nga garat e Ligës së Konferencës pas 180 minutave të zhvilluar ndaj Bodo/Glimt me rezultat të ngushtë 3-2. Prishtina në këtë nënyrë nuk e arrin fazën “play-off” të Ligës së Konferencës duke u eliminuar në xhiron e tretë, por aventura evropiane për këtë edicion ka qenë e jashtëzakonshme.

Kujtojmë se Prishtina ka një tjetër ndeshje të rëndësishme përpara, ku me 17 gusht luan ndaj Llapit për Superkupën e Kosovës.

/Gazeta Olle/

Reagojnë “Plisat” pas eleminimit të Prishtinës në Conference League: Bravo e madhe për të gjithë lojtarët dhe për stafin

Laçi humb edhe në Belgjikë dhe eliminohet nga Liga e Konferencës