Reagon fuqishëm Llapi pas ndeshjes derbi me Ballkanin: Mjetet piroteknike dëmtuan fushën në Zahir Pajaziti

KF Llapi dënon ashpër hudhjen e mjeteve piroteknike në fushën e Arena “Zahir Pajaziti”, me të cilat kanë dëmtuar tapetin e gjelbër.

Personat të cilët kanë hudhur mjete të rrezikshme në fushë e kanë dëmtuar investimin e madh që ka bërë klubi në bashkëpunim me FFK-në.

“Njëherit njoftojmë opinionin publik se pas takimit me organet e rendit gjatë ditës së sotme u morr vendim që personat të cilët identifikohen që do gjuajnë mjete të rrezikshme dhe dëmtojnë hapësirat e klubit, do u ndalohet hyrja përjetësisht në Arena “Zahir Pajaziti ”, thuhet në njoftimin zyrtar nga llapjanët.

/Gazeta OLLE/

Mërgim Berisha dhe Fenerbahce në verë pritet t’i ndajnë rrugët

Kryetari i FFK-së priti stafet mjekësore të FC Drita dhe FC Ballkani