Reagon Drenica: Çmimin “Ylli i Javës” e meritoi Denisson

Ermal Krasniqi gjatë ditës së sotme u shpall “Ylli i Javës”, nga FFK-ja.

Yllit të Ballkanit iu dha ky çmim javor pas paraqitjes fantastike ndaj Prishtinës, ku realizoi një gol dhe asistoi në tjetrin, shkruan Gazeta Olle.

Megjithatë, ky vendim si duket nuk i ka pëlqyer Drenicës, pas kanë dalur me një reagim në lidhje me përzgjedhjen e ‘Yllit të Javës’ nga Federata e Futbollit e Kosovës.

Sipas klubit ‘kuqezi’ këtë çmim e ka merituar futbollisti i tyre, Jose Denisson.

Braziliani gjithashtu kishte një paraqitje fantastike, duke shënuar dy gola ndaj Dukagjinit.

Reagimi i plotë nga Drenica: 

/Gazeta Olle/ 

Afrim Tovërlani në paraburgim, dyshohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën