Reagojnë ‘Plisat’ pasi mbeten pa bileta për ndeshjen festive Shqipëri – Ishujt Faroe

‘Plisat’ njihen si një nga grupet me përkrahjen më të madhe për Kombëtaren e Shqipërisë dhe atë nuk i janë ndarë ndër vite.

Edhe atëherë kur kishte shumë pak tifozë në përkrahje të kuqezinjëve, ‘Plisat’, ishin pranë ekipit.

Por për këtë ndeshje të fundit ku festohet kualifikimi i Shqipërisë në Euro 2024, tifozët prishtinas kanë mbetur pa bileta nga FSHF. Ata kanë reaguar, duke thënë se do të jenë gjithmonë afër Shqipërisë.

“Plisat edhe një herë lajm. Nuk ka bileta. Por, sot nuk kemi kohë për lajmet tuaja. Plisat e kanë përfunduar misionin e tyre, ME SUKSES”.

“Kur të gjithë ia kthyen shpinën kombëtares, ne ishim aty! Këta të njëjtit, të pandalshmit, të pashantazhueshmit, të vetmit, “kriminelat”, “tradhëtarët”… ne do të jemi gjithmonë aty. Pavarësisht ndërhyrjeve të politikës, e të kujtdo, do të jemi përherë e më të fortë”.

Vazhdon shitja e biletave për ndeshjen Kosovë – Bjellorusi deri pak orë para ndeshjes

Gliha: Gjërat janë të qarta, ndaj Bjellorusisë do të luajnë ata që e meritojnë