Reagojnë dy klubet dhe dy tifozeritë pas incidentit që ndodhi në Final Eight

Ndeshja në mes të Pejës dhe Prishtinës u karakterizua me një incident që ndodhi para se lojtarët e Prishtinës të futeshin në palestrën Karagaçi.

Sipas informacioneve të para, tifozët e Trepçës i kanë sulmuar lojtarët bardhekaltër, duke lënduar dhe disa persona të kryesisë së kryeqytetasve.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i skuadrës së Prishtinës dhe Pejës, gjithashtu dy tifozeritë U.C.F dhe Torcida, të cilët janë distancuar nga kjo ngjarje e shëmtuar në ditën e parë të Kupës së Kosovës.

Reagimi zyrtar i KB Peja, organizator i Final Eight.

Reagimi zyrtar nga KB Prishtina.

Komunikatë zyrtare nga Torcida 1984, tifozët e Trepçës.

Komunikatë zyrtare nga U.C.F, tifozeria e Pejës.

/Gazeta OLLE/

Peja triumfon në derbi, kualifikohet në gjysmëfinale

Qendra stërvitore e PSG ka filluar të ndërtohet, pamje fantastike nga punimet në PSG Training Center